Janova skála

Janova skála je hora v Krkonoších na jihovýchodním hřebeni Čertovy hory, 2 km jihovýchodně od Harrachova. Na vrcholu se tyčí mohutná skála, pojmenovaná podle hraběte Johanna von Harracha. Asi 300 n severozápadně od hlavního vrcholu je sekundární vrchol, pojmenovaný autory projektu Tisíce Čech, Moravy a Slezska jako Janova skála s vrcholovou skálou v dospělém lese. Janova skála je přístupná po otočení modré turistické značky mezi Čertovou horou a Studenovem. V těchto místech vede současně s turistickou značkou cyklostezka z Harrachova a značená lyžařská stezka. K dalšímu vrcholu nevede žádná silnice, ale díky poloze ve III. zóna KRNAP je přístupná terénem, nejlépe ze zmíněné modře značené silnice, ze které je to jen 60 m jihozápadně.  

KOLEM JANOVY SKÁLY DO HARRACHOVA A ZPĚT DO ROKYTNICE

(lanovkou pouze nahoru)
Lanovka Horní Domky, dolní stanice >> Lovčenka >> Ručičky >> Čertova pláň >> Studenov >> Janova skála >> Pod Čertovou horou, Harrachov >> Na Kamlu >> Krásná vyhlídka >> Rokytnice nad Jizerou, náměstí
Ceková délka trasy 10,5 km
Začátek trasy Lanová dráha Horní Domky, Rokytnice nad Jizerou
Konec trasy Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou
Nejnižší bod 540 m n. m.
Nejvyšší bod 1 020 m n. m.
Obtížnost lehká trasa
Poznámka trasu lze absolvovat i na kole
Zajímavá místa na trase Janova skála

KOLEM JANOVY SKÁLY K MUMLAVSKÉMU VODOPÁDU

a lanovkou zpět do Rokytnice
Rokytnice nad Jizerou, náměstí >> Krásná vyhlídka >> Na Kamlu >> pod Čertovou horou  >> Janova skála >> Studenov >> Mumlavský vodopád >> Krakonošova snídaně >> Zadní Plech >> Ručičky >> Lovčenka  >> Lanová dráha Horní Domky, Rokytnice nad Jizerou (horní stanice)
Ceková délka trasy 19 km
Začátek trasy Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou
Konec trasy Lanová dráha Horní Domky, Rokytnice nad Jizerou
Nejnižší bod 540 m n. m.
Nejvyšší bod 1 192 m n. m.
Obtížnost středně náročná trasa
Poznámka trasu lze absolvovat i na kole
Zajímavá místa na trase Janova skála, Mumlavský vodopád