27. 09. 2021

Tisková zpráva k ukončení letní sezóny

 

V Rokytnici nad Jizerou dne 27. 09. 2021

 

Skiareál ROKYTNICE NAD JIZEROU se loučí s letním provozem

 

Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory úspěšně ukončil během posledního srpnového víkendu letní denní provoz. „V období letních prázdnin byla lanovka Horní Domky denně v provozu od 9:00 do 17:00 hodin a přepravila bezmála 22 tisíc turistů a bikerů. Bikepark ROCK-IT-NICE byl návštěvníky nejvíce využíván o víkendech a máme mnoho velmi pěkných ohlasů na úroveň a připravenost jednotlivých tratí.

Lanová dráha na Lysou horu, která má svou výstupní stanici v 1.315 m. n. m. je celé léto mimo provoz, a to z důvodu první chráněné zóny Krkonošského národního parku.“ uvádí ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou, Vít Pražák.

Celý skiareál, který se nachází v západní části Krkonoš, se pyšní sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, některé sjezdovky místy dosahují až šířky 100 m. Nabízí 17km sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků.

 

„V posledních letech se značně rozšířila i nabídka doplňkových služeb v letní sezoně. Máme zde velmi dobře vybavenou půjčovnu sjezdových kol, lanový park, který byl v letošním létě hodně vyhledávanou atrakcí a v neposlední řadě i velmi dobře fungovala nová služba – půjčovna horských sjezdových koloběžek“, doplňuje Vít Pražák. Lanová dráha Horní Domky se ale turistům a bikerům po skončení každodenního provozu  neuzavřela úplně, „ v září jsme přešli na víkendový provoz sobota-neděle a po předchozí domluvě bylo možné pro větší skupiny lanovku spustit i ve všední den“ doplňuje Vít Pražák.   

 

Ukončení letního provozu celého skiareálu proběhne v sobotu a v neděli 2. a 3. 10.  2021 v rámci tradiční Svatomichaelské pouti, kterou pořádá město Rokytnice nad Jizerou.

 

Lanovka na Lysou horu bude po celý tento víkend v provozu od 10:00 do 17:00 hodin v půlhodinových intervalech, formou okružních vyhlídkových jízd.  

„Díky větší a větší oblíbenosti této akce, v nadsázce říkáme, že je to největší kolotoč ve střední Evropě, jsme se rozhodli uchopit okružní jízdy jako tradiční závěr letní sezóny. Jedná se o víkendové otevření té nejpřísněji chráněné zóny Krkonošského národního parku na Lysé hoře“ upřesňuje ředitel skiareálu. 

 

V sobotu a v neděli bude pro návštěvníky poutě zdarma zajištěna přeprava vyhlídkovým vláčkem z náměstí k lanovce na Lysou horu a zpět.

Areál připravil ještě jedno velké překvapení pro bikery, o tomto víkendu uspořádá otevřený závod ve sjezdu horských kol s názvem ROCK-IT-NICE HANNAH RACE. Pro závod jsou připraveny dvě tratě, černá a modrá, sobota 2. 10. bude tréninkovým dnem, (provoz bikeparku však nebude nijak omezen) vlastní závod pak v neděli 3. 10 odstartuje v 11.00 hodin. Tento závod je otevřený všem příznivcům downhillu v našem bikeparku, propozice závodu a přihláška jsou k dispozici na webových stránkách areálu. Tímto zavíracím závodem se rozloučíme s letní bikovou a turistickou sezonou v našem areálu a chceme, aby se tento závod stal tradicí.

 

 

 

 

                        Skiareál Rokytnice nad Jizerou