10. 12. 2018

Přípravy na zahájení zimní sezóny 2018/2019

Přípravy na zahájení zimní lyžařské sezóny v Rokytnici nad Jizerou jsou v plném proudu. Přepravní zařízení prošla potřebnými revizemi a úpravami, zasněžovací technika je rozmístěna na všech sjezdových tratích a rolby netrpělivě čekají na svou první směnu. Zahájení letošní sezóny však provází nepřízeň počasí. Přírodního sněhu zatím mnoho nespadlo a ani podmínky pro výrobu technického sněhu nejsou právě ideální.  Jinak je vše připraveno a sezónu bychom rádi zahájili v pátek 21. prosince. Doufáme, že další vývoj počasí bude našim plánům nakloněn.

V rámci nadcházející lyžařské sezóny nečekají návštěvníky žádné zásadní změny. Ceny skipasů zůstávají stejné jako v loňském roce, pouze jsme zjednodušili nabídku jízdenek. Také letos bude možné nakupovat skipasy online za zvýhodněné ceny prostřednictvím aplikace Rokypass. Plně funkční věrnostní program s nabídkou věrnostních bodů za nákupy bude zprovozněn v sezóně 2019/2020 v souvislosti s přechodem na nový odbavovací systém.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Je možno si zde zapůjčit k ozkoušení letošní modely lyží všech druhů od slalomek až po all-moutain lyže. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty, novinkou letošní sezóny bude obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Přestože je areál Horní Domky určen spíše pro sportovní lyžaře, snaží se vytvářet zázemí i pro další návštěvníky. Pro děti a hravé dospělé letos nově vznikne ROKY FunPark, který nahradí původní snowpark. Podmínky pro provoz snowparku nebyly v prostředí areálu Horní Domky zcela ideální, proto jsme se snažili najít způsob, jak volný prostor co nejlépe využít. Domníváme se, že vyžití pro malé i velké hravé lyžaře v našem středisku doposud chybělo a doufáme, že nově vybudovaný FunPark se bude těšit velké oblibě. Rodiče jistě ocení skvělý výhled do FunParku ze slunné terasy restaurace Černý potok.

Skibus na trase Jablonec nad Jizerou – Rokytnice nad Jizerou (a zpět) bude v provozu beze změn.