27. 05. 2019

Přijeďte na DEN DĚTÍ do Rokytnice! V sobotu 1. června lanovka pro děti a mládež ZDARMA!

Ze svahů Lysé hory odtály poslední zbytky sněhu a Rokytnice se připravuje na zahájení letní cyklo-turistické sezóny. Lanová dráha Horní Domky a bikepark Rock-it-nice zahájí v sobotu 1. června víkendový provoz.  Všichni návštěvníci do 15 let budou mít na Den dětí, tedy v sobotu 1. června, JÍZDNÉ LANOVKOU ZDARMA! Naplánujte si výlet a přijeďte do Rokytnice poznávat krásy západních Krkonoš!

Od června bude v provozu také bikepark Rock-it-nice, který ocení zejména vyznavači adrenalinové cyklistiky.  Rokytnický bikepark nabízí tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Pro letošní sezonu jsme nově upravili začátky všech tratí, v nejbližších dnech bude na www.skiroky.cz dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Přímo u nástupiště lanovky najdete lanový park v korunách stromů a otevřena bude také půjčovna kol v odbavovací hale lanové dráhy Horní Domky.

V červnu bude středisko otevřeno pouze o víkendech. Od 1. července bude lanovka i bikepark v provozu denně, a to po celou dobu letních prázdnin. Od září pak přejedeme znovu na víkendový provoz.


A proč nejezdí také lanová dráha na Lysou horu?

Výstupní stanice lanovky na Lysé hoře leží v chráněné zóně Krkonošského národního parku. S ohledem na zdejší vzácnou přírodu je pohyb turistů v okolí výstupní stanice lanovky v letních měsících zakázán, zejména proto, že zde není napojení na turistickou cestu.

V rámci tradiční Svatomichaelské pouti, která se koná každoročně na přelomu září a října, bude ale lanová dráha na Lysou horu v provozu v režimu okružních jízd - bez možnosti výstupu na horní stanici - a stane se tak jakýmsi největším kolotočem v rámci Rokytnické pouťové zábavy.  

Provozní doba lanovky a bikeparku 9:00 – 17:00 hodin, lanovka jezdí každých 30 minut, jízda ve 12:30 vynechána