03. 06. 2019

Lanovka Horní Domky a bikepark Rock-it-nice zahájily 1. června letní cyklo-turistickou sezónu!

Lanová dráha Horní Domky se v rámci letošní cyklo-turistické sezóny roztočila poprvé v sobotu 1. června. Zahájení letní sezóny vyšlo zcela příhodně na Den dětí, proto měly děti a mládež do 15 let v den zahájení jízdu lanovkou zdarma. 

Spolu se zahájením letního provozu lanovky byl otevřen také Bikepark Rock-it-nice, který je hojně vyhledávaný vášnivými vyznavači adrenalinové cykloturistiky. Stejně jako v přechozích letech nabízí Bikepark Rock-it-nice tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Pro letošní sezonu jsme nově upravili začátky všech tratí, v nejbližších dnech bude na www.skiroky.cz dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Rádi bychom letos navázali na tradici závodů ve sjezdu horských kol Rock-it-nice Race, předběžný termín závodu je stanoven na neděli 28. července 2019. Zahajujeme první přípravy a doufáme, že letošní ročník závodu předčí všechny předchozí.

V červnu bude lanovka a bikepark v provozu pouze o víkendech. V červenci a v srpnu bude lanovka a Bikepark Rock-it-nice v provozu denně, v září pak přejdeme znovu na víkendový provoz. Lanovka je v provozu vždy od 9:00 do 17:00 hodin, jezdí každých 30 minut, přičemž jízda ve 12:30 hodin je vynechána z důvodu polední pauzy. V průběhu června bude otevřen také lanový park v korunách stromů u nástupiště lanové dráhy. Půjčovna kol v hale lanové dráhy je otevřena dle provozu lanovky.

Tradičně plánujeme spuštění lanovky na Lysou horu v režimu okružních jízd v rámci podzimní Svatomichaelské pouti, která se koná každoročně na přelomu září a října.