20. 07. 2019

Hike and Fly Krkonoše 2019

Ve dnech 19. a 20. července se v Rokytnici nad Jizerou uskutečnil premiérový ročník závodu Hike and Fly Krkonoše. Skiareál Rokytnice nad Jizerou se díky své podpoře stal partnerem tohoto závodu, proto bychom vás rádi informovali o průběhu prvního ročníku. 

Hike and Fly je paraglidingová disciplína určená pro milovníky pěší turistky a paraglidingu, kteří soutěží o co nejrychlejší zdolání zadané trasy, a to buď po zemi s výbavou na zádech a nebo vzduchem na svém křídle.

Závod samotný se skládal ze dvou částí. Páteční prolog z náměstí v Rokytnici na Studenov a zpět vyhrál Martin Jansa. Počasí dovolilo k sestupu využít padákových kluzáků a všichni piloti tak také učinili.

Počasí v sobotu přálo ještě více a trasu Náměstí Rokytnice - Lysá hora - Studenov - Kotel - Čertova hora - Lysá hora - Rokytnice hřiště bylo možné absolvovat celou vzduchem. To se také povedlo dvěma pilotům, kteří obsadili první dvě místa (1. Josef Bezdička). Zbytek startovního pole absolvoval minimálně jedno mezipřistání. Všichni piloti si pochvalovali výhledy a krajinu, kterou je trasa vedla a v cíli byli spokojení. Závod nedokončili 2 piloti, kteří vyčerpaní museli závod vzdát.

Výsledky Prolog Výsledky Hlavní závod